Máte rádi barvy? Díky nim jsem zažila malý zázrak.

Bylo to v období, kdy jsem přišla o práci a novou nemohla delší dobu sehnat. Najednou jsem měla spoustu času, nervy na pochodu a vůbec nevěděla, co mám dělat. A tehdy se mi do ruky dostala knížka Satora Günthera Feng-šuej Harmonické bydlení s rostlinami.

Byl v ní velmi jednoduchý popis základních principů Feng-šuej a ukázky nejčastějších chyb v interiérech i s popisem, jak se projevují v životě lidí a jak se to dá napravit. Jsem hodně racionální člověk, ale u mne to sedělo naprosto přesně.

Má „chyba“ podle knížky byla v barevném řešení prostoru. Celý interiér byl zařízený celkem dobře, ale na nábytku v něm převládala tmavě hnědá barva. Doplňovala ho bílá výmalba a téměř bílá podlaha, pár dekorací ze suchých trav na stěnách.

Najednou jsem si uvědomila, že kolem mne všude vládne „interiérová“ zima. Podobně jsem se i cítila a odpovídaly tomu i moje tehdejší možnosti.

A protože jsem měla dost času a fyzická práce uklidňovala i moje nervy, pustila jsem se do toho. Žádný zázračný výsledek jsem neočekávala. Jen mi bylo jasné, že do mého domova potřebuji jaro.

Začala jsem barvami. Koupila jsem si vybavení – barvy, pigmenty, štětce, pořádnou štětku a váleček a postupně domek začala malovat. Z nábytku dostávala tmavý nátěr broušením. Bylo to hodně zdlouhavé, ale bavilo mi to a výsledek začal být příjemný. Místo suchých rostlin jsem pořídila hodně těch živých. Zase jsem dobře spala.

A ten malý zázrak?

Asi po 14 dnech po vymalování první místnosti se našla firma, která měla zájem o dlouhodobý pronájem a nabídla mi práci jednou v týdnu. Obojí bylo velmi dobře placené, pro mne to bylo úplně skvělé. Přineslo mi to na 2 roky pravidelný příjem, dost času na postupnou proměnu domu i na další změny v životě.

Stalo se to díky proměnám Feng-šuej?

Nevím. Možná je jiný důvod, proč se události seřadily zrovna takhle. Pro mne to byl začátek zájmu o Feng-šuej a úroveň bydlení všeobecně.

Knížku Feng-šuej Harmonické bydlení s rostlinami už nemám. Někomu jsem jí půjčila a nevzpomínám si komu. Nevíte, kde se dá sehnat? Chybí mi.

A jak je to u vás?

Máte interiérové jaro, léto, podzim nebo zimu? Možná jednou budete v obdobné situaci, můj příběh vám pomůže a zažijete něco obdobného. A nebo se to vám už stalo.

Přihlaste se nezávazně k odběru novinek

Nahoru